Piszą o naszym paszowozie FIDER, a to dobrze o nas świadczy 🙂

Kolejny krajowy producent maszyn rolniczych poszerzył ofertę o paszowozy. W Bednarach na stoisku firmy Zamet ze Słupna, znanej m.in. z produkcji ścinaczy do zielonek, zadebiutował wóz Fider 8 ze zbiornikiem o pojemności 8 m3.
Za rozdrabnianie i mieszanie komponentów paszy odpowiedzialny jest w nim pionowy ślimak, na obwodzie którego zamontowanych jest 8 noży tnących. Cięcie długich pasz strukturalnych wspomagają przestawiane ręcznie przeciwnoże umieszczone w bocznych ścianach komory mieszania. Wóz posiada dwubiegową przekładnię redukcyjną, która zapewnia dwie prędkości obrotowe ślimaka. Na wolniejszym biegu miesza się paszę, natomiast szybsze obroty umożliwiają dokładne oczyszczenie zbiornika z resztek paszy.

Źródło: http://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/technika/woz-paszowy-fider/

Nowe wozy paszowe produkuje firma Zamet ze Słupna k. Płocka. Maszyny do przygotowywania i dozowania paszy występują w trzech pojemnościach: 8; 10 i 12 m3.

Do napędu paszowozów Fider potrzebny jest ciągnik z WOM ustawionym na 540 obr./min. Ponadto musi posiadać dwa wyjścia hydrauliki zewnętrznej o wydatku minimum 25 l/min.

W zależności od pojemności, wozy paszowe firmy Zamet mają różne wysokości: 242, 272 lub 294 cm. Natomiast stała jest ich szerokość – 230 cm. Wozy Zametu budowane są na jednoosiowym podwoziu z kołami o rozmiarach 10.5/75-15.3.

Źródło: http://www.agropolska.pl/technika-rolnicza/maszyny-i-urzadzenia-inne/fider-polski-woz-paszowy-z-pionowym-slimakiem,26.html